Odzież żeglarska, aż tak ważna?

Czemu aż tak bardzo potrzebujemy specjalnej odzieży żeglarskiej?

Każdy żeglarz wie że wypływając na wody w cywilnych ciuchach nie wróży niczego dobrego, dlatego na pomoc pojawia się specjalna odzież żeglarska!
Musimy pamiętać że to nie tylko dobra kurtka czy spodnie, potrzebujemy również kombinezonu i dobrych butów.

Klasyczny sztormiak, a kierując się wyborem musimy zwrócić uwagę na to by był wykonany z tkaniny umożliwiającej szybkie ześlizgiwanie się wody, pozwoli Nam to na uniknięcie znacznego przemoknięcia! Taki sztormiak możemy już złapać okazyjnie w cenie do 400 złotych, chociaż od dobrego producenta w nienagannej jakości ceny mogą osiągnąć nawet do 900 złotych. Czasem zdarzy się że nie każdego może być stać na taki ekwipunek, a tutaj na pomoc pojawiają się płaszcze, gdzie jedyne na co musimy zwrócić uwagę to by były długie i dobrego materiału bo przecież zależy Nam na tym by nie zmoknąć szczególnie bardzo.

O spodniach nie trzeba dużo pisać, potrzebne są takie by były szybkoschnące i szczelne tak by woda nie dostała się pod nogawki, ale tutaj z pomocną przychodzą buty które idealnie pomogą Nam w poruszaniu się po jachcie, muszą mieć gumową i sztywną podeszwę tak byśmy nie zaliczyli zająca chodząc po mokrej desce.

Porównując całość Naszego ekwipunku odzieży żeglarskiej wiemy czego potrzebujemy, a gdy chcemy czuć komfort i unikać pełnego zmoczenia to musimy wydać parę stówek a jak nie tysięcy na odpowiedni ubiór, więc nie tylko jest to ekstremalny sport, ale również w jakimś stopniu kosztowny, ale coś kosztem czegoś oczywiście.