Atrakcje na Jeziorze Okonin

Na terenie kąpieliska Okonin, woda w jeziorze jest krystalicznie czysta i latem bardzo ciepła. Dlatego wielu przyjezdnych z pobliskich okolic często decyduje się na spędzenie wolnego czasu właśnie w tym miejscu. Na terenie jeziora działa Ośrodek wypoczynkowy. W ośrodku do dyspozycji jest możliwość wypożyczenia rowerów wodnych oraz kajaków. Sprzęt pływający jest w bardzo dobrym stanie technicznym i zapewnia bezpieczne pływanie po jeziorze. Jezioro Okonin cennik znajdziemy poniżej

Rowery wodne duże – 30 zł za godzinę.
Kajaki – 15 zł za godzinę
Łódki- 10-12 zł za godzinę

Korzystanie ze sprzętu pływającego to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, a dodatkowo obecność ptactwa bardzo umilają czas spędzony na wodzie. Dla amatorów pływanie kajakiem to świetna możliwość do sprawdzenia swoich sił i umiejętności, a przede wszystkim doskonała forma uprawiania sportu i relaksu.

 

Nad bezpieczeństwem kąpiących się turystów na jeziorze Okonin czuwa dwóch ratowników, a plaża jest dodatkowo płatna. Za wstęp dla osoby dorosłej należy zapłacić 7 złotych za cały dzień, natomiast dzieci do lat 6 są zwolnione z opłat. Jezioro Okonin posiada jeszcze drugą niestrzeżoną plażę, na terenie której znajduje się mała wypożyczalnia rowerów wodnych z możliwością wypożyczenia sprzętu od 20 zł za godzinę. W pobliżu jeziora znajduje się bogate zaplecze gastronomiczne, możemy zjeść tu świeżą smażoną rybę, a nawet posmakować rzadko spotykanej czerniny. Ceny w pobliskich barach przy plaży wahają się od 15 do 30 zł za danie.