Jacht czy żaglówka?

Różne możemy spędzać czas na wodzie bądź nad wodą. Mazury dają nam wiele możliwości. Możemy czas spędzić w domku letniskowym w pobliżu jeziora zażywając kąpieli lub przy odpowiednich umiejętnościach poznawać jezioro wplaw. Możemy też skorzystać z komercyjnych rejsów na miejscowych łajbach. Oczywiście możemy tez uprawiać turystykę rowerowa, ale nie o to chyba chodzi w odpoczynku na wodzie. Minęły czasy kiepskich warunków sanitarnych. Dziś W marinach mamy ciepłą wodę, dostęp do prądu a nawet WiFi. Cena paliwa ostatnio spada, a sieć stacji do tankowania jest coraz więcej.

Łódka jacht czy kajak.

Oczywiście posiadając odpowiednie uprawnienia i umiejętności możemy skorzystać w pełni aktywnie uprawiające żeglugę po pięknych jeziorach. Mazury mają dobrze rozwiniętą sieć przystani i wypożyczalni jachtów, motorówek, łodzi, łódek każdej wielkości i na różne okazje. Dla największych zapaleńców będą to oczywiście wszelkiego rodzaju żaglówki. Oprócz tego możemy popływać zwykła łódką, kajakiem czy nawet rowerkiem wodnym. Oczywiście najwięcej emocji będzie gdy ze swoja załogą przemierzać będziemy wodne szlaki mazurskich krain. Co by to nie było na pewno takiego urlopu szybko nie zapomnimy.

Wakacje na wodzie.

Jedna z ciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu są kilkudniowe rejsy po jeziorach. Mając odpowiednie dokumenty możemy wyczarterować jacht żaglowy bądź motorowy. Jeżeli nie chcemy martwić się o codzienne poszukiwanie noclegów bądź nie mamy konkretnych planów rejsu to warto wynająć łódź, na której będziemy mogli nocować. Jacht motorowy Marim 33 oferuje nam dwie ośmioosobowe kajuty, miejsce do przygotowania posiłków oraz obszerny i wygodny pokład. Łódź motorowa ma kształt jachtu jednak jest zdecydowanie łatwiejsza obsłudze. Może być świetną alternatywa dla jachtu żaglowego. Nie jest też tak bardzo uzależniony od warunków pogodowych. Jest to również świetna propozycja dla wędkarzy. Można się zaszyć gdzieś w szuwarach lub rzucić kotwicę na środku jeziora i zamoczyć kija.