Jedno miejsce, wiele atrakcji

Jednym z często odwiedzanych miejsc jest znajdujący się na wzgórzu nad Bolkowem zamek. Łatwo do niego dotrzeć np. jadąc z Jawora i zahaczając również o kolejną atrakcje jaką są ruiny zamku Świny. Nie należy go mylić z zamkiem Bolków co niestety często się zdarza. Ponadto Bolków posiada połączenia autobusowe z Jeleniej Góry cz Wrocławia dzięki dogodnemu położeniu przy głównych drogach nr 3 oraz 5.
Jeśli chodzi o dojazd samochodem również nie ma problemu – droga z Wrocławia to tylko 1 godzina a z Jeleniej Góry około połowa z tego czyli 30 minut.

Co można zobaczyć?

Okolica ta jest warta odwiedzenia nie tylko dzięki atrakcji jaką jest zamek Bolków ale też jego dogodna lokalizacja. Nie tylko dojazd jest dobry ale też samo położenie sprzyja odwiedzeniu wielu innych miejsc usytuowanych w pobliżu. Takim miejscem jest np. Zamek Bolczów w Janowicach Wielkich odległy jedynie 24 km od Bolkowa. Kolejny wyjątkowy przystanek to Kolorowe jeziorka znajdujące się w powiecie kamiennogórskim w gminie Marciszów. Jest to fragment Rudawskiego Parku Krajobrazowego.
W niewielkiej odległości można też zboczyć w drodze aby zobaczyć Podziemną Trasę Turystyczną -”Projekt Arkado” czy Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie lub Zamek Książ w Wałbrzychu odległym także o jedyne 25 kilometrów.

Zamek Bolków cennik

Jeśli chodzi o dostęp do zamku Bolków jest on otwarty dla zwiedzających praktycznie od poniedziałku do piątku ale też w weekendy i niektóre święta. Co ważne wstęp w poniedziałki robocze jest bezpłatny. W inne dni bilet normalny wynosi 10 złotych a ulgowy połowę mniej.