Niezwykłe jachty

Jacht to niemal symbol luksusu i bogactwa. W przypadku tych jachtów – symbol niewyobrażalnego bogactwa i luksusu. To są bowiem najdroższe jachty na świecie, należące do prawdziwej śmietanki wśród najbogatszych ludzi świata.

Najdroższe jachty na świecie

“Al Said” 300 milionów dolarów amerykańskich

Specjalnie zaprojektowany i zbudowany statek dla sułtana Omanu. Jest to jedna z najpotężniejszych jednostek tego typu – posiada moc 16,5 tysiąca kW. Powstał w 2008 roku, w Niemczech. Ma wymiary 155 metrów długości i 24 metry szerokości. Przewidziany jest na 145-osobową załogę i 65 gości, obsługiwanych w luksusowych warunkach. Oprócz kabin i apartamentów VIP, posiada salę kinową i koncertową dla 50-osobowej orkiestry, boisko i lądowisko dla śmigłowców.

“Superyacht A – 323 miliony dolarów amerykańskich

Nie jest tak duży, ale wcześniej przedstawiony “Al Said”, jednak wyróżnia się futurystycznym wyglądem i zastosowaniem nowoczesnej techniki. Jego właścicielem jest rosyjski potentat przemysłowy Andrei Melnichenko,

“Dubai” – 350 milionów dolarów amerykańskich

Ten jacht dla pierwszego właściciela, brunejskiego księcia był za dużym wydatkiem. Budowa statku rozpoczęta w 1966 roku nie mogła dojść do skutku, gdyż księciu zabrakło pieniędzy. Na szczęście dla statku przejął go premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który w 2001 roku ukończył jego budowę.

“Eclipse” – od 800 do miliarda dolarów amerykańskich

Ten niesamowity jacht jest własnością rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza, który jest też właścicielem Chelsea Londyn. Cena za ten statek nie jest do końca znana, dlatego spekuluje się cenę nawet do miliarda dolarów.

“History Supreme” – 5 miliardów dolarów amerykańskich

Najdroższy jacht motorowy na świecie, którego cena jest co najmniej kosmiczna. Z drugiej strony nie można się dziwić, gdyż jedna z jego ścian ma być zrobiona z prawdziwych meteorytów. Dodatkowo do jego budowy zużyto ponad tonę metali szlachetnych, w tym głównie złota i platyny.