Osaka – 5 największych atrakcji

Osaka to jedno z największych japońskich miast. To ważny ośrodek portowy, edukacyjny i kulturowy, leżący na południu wyspy Honsiu. Osaka to także miejsce, które chętnie odwiedzane jest przez turystów podróżujących po całej Japonii. Przedstawiamy 5 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Osace!

1. Zamek Osaka

Zamek Osaka to najbardziej charakterystyczny budynek w mieście, który zwany jest również “brokatowym zamkiem”. Kilkupiętrowa budowla powstała w drugiej połowie XVI wieku i uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najważniejszych pałaców w całej Japonii. Zarówno budowla, jak i wspaniały, otaczający ją park, są udostępniane dla turystów.

2. Osaka dla najmłodszych

W Osace, podobnie jak w Tokio, nie brakuje miejsc o charakterze rozrywkowym, które przyciągają rodziny z dziećmi. Największą atrakcją miasta jest park rozrywki Universal Studios, gdzie znajdują się wspaniałe kolejki, karuzele przeznaczone dla młodszych i starszych gości, a także liczne punkty rozrywkowe. Możemy tu odwiedzić m.in. odwzorowanie magicznego zamku Hogwart, Park Minionków i dżunglę z dinozaurami.

3. Parki w Osace

Kiedy kwitną wiśnie w Japonii? Oczywiście, na przełomie marca i kwietnia! To idealny czas na odwiedzenie wspaniałych parków w Osace. Z pewnością warto przejść się pięknymi alejkami parku Kema Sakuranomiya, a także odwiedzić nowoczesny Tennoji Park, w którym znajduje się m.in. ogród zoologiczny i muzeum sztuki.

4. Japoński street food

Osaka to miasto, w którym zakochają się wszyscy miłośnicy dobrej kuchni. Najwspanialsze przysmaki znajdziemy na targu Kuromon, gdzie serwowane są świeże owoce morza, ryby i dania typowe dla kuchni japońskiej. W mieście nie brakuje również wielu dzielnic rozrywkowych, takich jak Shinsekai i Dotonbori, w którym znajdują się stoiska z jedzeniem i pamiątkami, bary, restauracje i inne lokale gastronomiczne.

5. Tradycyjne świątynie

Osaka obfituje w liczne świątynie, które zachwycają orientalnym wyglądem i wspaniałym klimatem. Jedną z najważniejszych jest buddyjska świątynia Shitennoji, która wybudowana została przeszło 1400 lat temu! Warto odwiedzić zaciszne ogrody świątyni Sumiyoshi Taisha, a także klimatyczną, kameralną świątynię Hozenji.