Piękna Bolonia – poznaj jej największe atrakcje

Bolonia co zwiedzać

Bolonia to jedno z najpiękniejszych miast, które rocznie odwiedza wielu turystów z całego świata. Jeśli zastanawiasz się Bolonia co zwiedzać, z pewnością pomoże Ci ta lista:
Piazza Maggiore – jeden z największych placów we Włoszech, serce miasta. Wyglądem przypomina nieco nasze polskie rynki. Znajdziesz tu klimatyczne uliczki, można także podziwiać wyczyny ulicznych artystów czy napić się aromatycznej kawy w okolicznych kawiarenkach.

  • Bazylika Santo Stefano – jeden z najpiękniejszych kościołów w Bolonii. Muzeum, grobowce, atrium – na to zwróć szczególną uwagę.
  • Muzeum historii Bolonii – jeśli jesteś fanem średniowiecznej historii, na Twojej liście zwiedzania nie może zabraknąć Museo della Storia. Sale są zrobione w bardzo ciekawy sposób, nawet dzieci nie powinny się tutaj nudzić dzięki interaktywnym rozwiązaniom.
  • Fontanna Neptuna – jest to piękny symbol Bolonii. Podróżując po tym mieście nie można zrezygnować z takich widoków.

Kilka informacji praktycznych

W Bolonii znajduje się wiele arkad, które nawet w największe upały dają upragniony cień. Warto pamiętać o tym, iż po centrum miasta nie można poruszać się autem. Atrakcyjna sieć połączeń komunikacyjnych sprawia jednak, iż nie jest to problem. Warto także wybrać własne nogi jako transport, aby móc podziwiać piękne widoki i atrakcyjne zakamarki miasta.
Informacja turystyczna z pewnością się przyda. Taki punkt odnajdziesz na Piazza Maggiore. Warto także skorzystać z dostępnych możliwości i kupić piękne pamiątki. Lubisz wycieczki zorganizowane i opowieści przewodnika? To właśnie w punkcie informacji turystycznej możesz zasięgnąć więcej informacji na ten temat.
Sezon turystyczny oznacza wysokie ceny noclegów. Jeśli więc zależy Ci bardziej na poznaniu tego pięknego miasta, niż na wylegiwaniu się na plaży, warto wybrać się tam poza sezonem. W tym czasie ceny noclegów są zdecydowanie niższe.
W Bolonii można bez problemu porozumieć się w języku angielskim, możesz więc zachować spokój. Szczególnie w centrum miasta oraz w punkcie informacji turystycznej język angielski jest dobry aby się porozumieć