Sprzęt dla rybaków – Siatka rybacka, Odłówki

Zamiłowaniem wielu mężczyzn a także niektórych kobiet jest wędkarstwo i rybactwo. To bardzo ciekawa pasja, czasem pozwalająca się wyciszyć i odpocząć po całym dniu spędzonym na obowiązkach, a czasem wywołująca silne emocje i wrażenia. Aby jednak móc się zajmować takim sportem, trzeba się zaopatrzyć w łódź i sprzęt wędkarski.

Odłówki

Ekwiwalent wędkarza powinien być bardzo bogaty i różnorodny. Musi się w nim znaleźć sprzęt do łapania ryb, wyciągania ich z wody, przechowywania i oprawiania. Przyda się także wygodne krzesło wędkarskie, obuwie, odzież czy też parasol wędkarski. W wyposażeniu rybaka muszą się znaleźć odłówki, haczyki, żyłki, kołowrotki i wiele innych, potrzebnych mu do łowienia przyrządów i akcesoriów.

Siatka rybacka

Jedną z najważniejszych kwestii, jest też porządna siatka rybacka. Siatka ta musi być wykonana z wysokiej jakości materiału, by była mocna, trwała i nie przerwała się w momencie wyciągania dużej ilości ryb z wody. Czym większa siatka, tym więcej ryb można do niej złowić. Jest kilka rodzajów takich siatek, w zależności od ich rozmiaru i przeznaczenia.