Limassol, miasto warte odwiedzenia.

Limassol, miasto narodzin Afrodyty.

To drugie co do wielkości miasto Cypru. Kiedyś krzyżowały się tu szlaki kupieckie trzech kontynentów. Miasto kryje w sobie liczne atrakcje turystyczne: starożytne ruiny, zamki, meczety, kościoły. To, co również przyciąga zwiedzających, to przepiękne plaże wokół miasta, park wodny i najpiękniejszy port Cypru-malownicza Marina.

Afrodyta i jej mityczna skała.

Dlaczego bogini wyszła tutaj na brzeg? Zanim wyłoniła się z morskiej piany, wiedziała, że musi zobaczyć miejsce, w którym pozna co to miłość. I choćby dlatego, Limassol, miasto warte odwiedzenia należy do tych, których nie można pominąć na liście wakacyjnych miast. Jeśli opłyniesz legendarną skałę, poszczęści ci się i znajdziesz swoją drugą połowę. A może nawet znajdziesz na plaży kamień w kształcie serca? Daj szansę miłości.

Zamek Ryszarda Lwie Serce.

Ten budynek to bryła bez okien. Mimo że wygląda posępnie i ciężko, jest najcenniejszym zabytkiem miasta. Zamek był kilkakrotnie przebudowywany. Jego historia powstania sięga XII wieku. Legenda mówi, że to tutaj Ryszard Lwie Serce poślubił swoją ukochaną.

Urokliwy port Marina.

Obsadzona palmami i eukaliptusami promenada, pełna rzeźb, prowadzi nas przez całą długość Mariny. Najpiękniejsze zachody są w tym miejscu. Po zmroku miejsce tętni życiem. Kafejki, bary, restauracje kuszą smakami i zapachami oraz widokiem na morze.

Park wodny Fasouri.

Plenerowy aquapark Fasouri to jeden z najlepszych parków wodnych Europy. Niezliczona ilość wodnych zjeżdżalni, fale, kawiarnie to atrakcje dla wszystkich. I rodzin z dziećmi i zakochanych par. Park czynny jest praktycznie przez cały rok, ze względu na to, że temperatury na Cyprze dochodzą do 40 stopni Celsjusza, a lato trwa tutaj na okrągło.

Limassol-miasto kolorów i smaków.

Złociste plaże i zabytki to jedno. Wąskie, kręte uliczki, tematyczne bazary, murale, balkony, kafejki i lokalne sklepiki, to druga część miasta, mniej oficjalna, ale jakże prawdziwa. Śródziemnomorskie targi, to pełen przekrój cypryjskich lokalnych wyrobów. Limassol robi wrażenie.